Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
283
118197

ZARF, 18 st, silver, ostämplade, 1800-talets slut/1900-talets början.

Lähtöhinta
2 000 - 4 000 SEK
190 - 380 EUR
218 - 436 USD
Vasarahinta
3 400 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

15 st av heltäckande filigran, 3 st med genombruten blomsterdekor. De tre med fransk importstämpel. Höjd 6 cm.

Bristningar.