304
118691

SNUSDOSA, ostämplad, 1700-talets mitt. Rokoko.

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Kartuschformad. På locket figurscen i relief. Undertill senare graverade initialer IAB och datering 1860. Längd 7,5 cm.

Slitage.