312
111447

Marcus Larsson

(Ruotsi, 1825-1864)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
28 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Marcus Larsson
(Ruotsi, 1825-1864)

Romantiskt landskap med virvlande vatten

Monogramsignerad MLarson och daterad 1858. Duk 40,5 x 59 cm.

Duk med smärre hål med tillhörande färgbortfall. Smärre krackelyrer, fernissa samt ytsmuts.