Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
324
113897

HÖRNSKÅP. Louis XV-stil, 1900-tal.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med jakaranda, mahogny och lönn. Skiva av rödspräcklig marmor. Beslag av förgylld brons. Svängd form. Hyllor bakom dörr. Inläggningar av blomsterurna. Bredd 72, djup 48, höjd 112 cm. Nyckel medföljer.

Skivan med senare skruvanordning. Borrad för el.

Täydennyslista

Louis XV-stil, 1900-tal.