324
113897

HÖRNSKÅP. Louis XV-stil, 1900-tal.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med jakaranda, mahogny och lönn. Skiva av rödspräcklig marmor. Beslag av förgylld brons. Svängd form. Hyllor bakom dörr. Inläggningar av blomsterurna. Bredd 72, djup 48, höjd 112 cm. Nyckel medföljer.

Skivan med senare skruvanordning. Borrad för el.

Täydennyslista

Louis XV-stil, 1900-tal.