Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
361
119219

BORD. Nordeuropa, möjligen Baltikum. 1800-talets mitt.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med mahogny, valnöt och lönn. Rektangulärt på fyrdelad centralfot. Inläggningar av blommor och palmetter. Längd 126, bredd 87,5, höjd 76 cm.

Renoverat, möjligen efterdekorerat, fanerlagningar.