Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
394
119721

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Lähtöhinta
15 000 SEK
1 430 EUR
1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Antikiserande man med pilbåge vid brunn med parställda delfiner. Längd 40, höjd 58 cm.

Dekordelar saknas, urhus med senare pendelupphängning.