Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
394
119721

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Lähtöhinta
15 000 SEK
1 430 EUR
1 640 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Antikiserande man med pilbåge vid brunn med parställda delfiner. Längd 40, höjd 58 cm.

Dekordelar saknas, urhus med senare pendelupphängning.