41
109881

SOCKERSKÅL MED LOCK, silver. Lorentz Wilhelm Fougberg, Borås 1853. Nyrokoko.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Vasarahinta
3 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Balusterformad skaft på rund fotplatta på bladornerade fötter. Svänga bladornerade hänklar. Krönande blomknopp. Höjd 25,5 cm.

Bucklor, smärre lagningar.