447
120417

BOUILLOTTELAMPA, för tre ljus. Empirestil.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och patinerad brons. Skärm av grönmålad plåt. Räfflad kolonnskaft på rund fotplatta på tassfötter. Urnformade ljushållare. Upptill pil. Höjd 63 cm.

Bucklor, retuscher.