Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
465
120983

Jussi Mäntynen

(Suomi, 1887-1978)
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 340 - 3 820 EUR
3 800 - 4 340 USD
Vasarahinta
44 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Jussi Mäntynen
(Suomi, 1887-1978)

Älgtjur

Signerad Jussi Mäntynen och daterad 1940. Grönpatinerad brons. Höjd 36,5 cm.

Kirjallisuus

Jmfr. L. Rislakki "Djurskulpturer av ussi Mäntynen", illustration s. 116.