Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
485
121349

LJUSSTAKAR, ett par. 1800-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 7 000 SEK
581 - 678 EUR
665 - 776 USD
Vasarahinta
8 600 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Grå marmor och förgylld brons. Skaft i form av stående karyatider på kolonn. Urnformade ljushållare. Höjd 34,5 cm.

Kompletterade.