519
122003

SKÅLAR, 2 st, porslin. Kina 1600/1700-tal.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Vasarahinta
1 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Runda med dekor i underglasyrblått av stiliserade bladslingor resp fåglar på persikokvist. Diam 12,5-15 cm.

Kantnagg.