Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
522
112229

DRYCKESKANNA, okänd mästare (v. 1719-1750), Moskva 1737. Holländska import stämplar.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
98 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. På tre fruktornerade kulfötter med bladanfanger. Dekoren på livet samt den drivna lockplaketten senare. Höjd 19 cm.

Undertill senare graverat personnummer.

Muut tiedot

Postnikova stpl nr 2587.