544
121165

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
7 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och bronserad. Dekor av kartusch och akantusblad. Höjd 104, bredd 41 cm.

Gammalt, men ej ursprungligt glas. Smärre dekorlagningar.