Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
631
124155

LJUSSTAKE/VAS, fajans. Stig Lindberg, Gustavsberg.

Lähtöhinta
2 000 SEK
194 EUR
222 USD
Vasarahinta
1 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Tre konande kopplade vaser med zigzag-mönster i svart samt randdekor i turkos och gult. Höjd 12, längd 20 cm

Kantnagg. Invändigt krackelerade och fläckade.