Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
631
124155

LJUSSTAKE/VAS, fajans. Stig Lindberg, Gustavsberg.

Lähtöhinta
2 000 SEK
190 EUR
217 USD
Vasarahinta
1 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Tre konande kopplade vaser med zigzag-mönster i svart samt randdekor i turkos och gult. Höjd 12, längd 20 cm

Kantnagg. Invändigt krackelerade och fläckade.