651
122589

SEKRETÄR. 1700/1800-tal.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
SEKRETÄR. 1700/1800-tal.

Svartmålad. Beslag av mässing. Rak form. Kannelerade ben. Lådinredning bakom klaff. Målad och bronserad kinesiserande dekor av fåglar i trädgårdslandskap. Bredd 104, djup 57, höjd 102 cm. Nycklar medföljer.

Skador, kompletteringar.