Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
694
121473

A Finn Juhl palisander and grey painted bookcase cabinet by Bovirke 1960's.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Vasarahinta
1 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Palisander och delvis lackerad i ljusgrått. Nederdel med skjutdörrar, inredning med utdragbara lådor, överdelen med hyllplan. Längd 139 cm, djup 42 cm, höjd 195 cm.

Obetydliga skador och slitage.