Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
716
124959

SPEGEL, Per Westin (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm från 1776). Gustaviansk.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
7 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och bronserad. Dekor av lagerhängen. Märkt PW under krona. Höjd 87, bredd 38 cm.

Renoverad, krön med skada, glas med folieringsskador.