716
124959

SPEGEL, Per Westin (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm från 1776). Gustaviansk.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Vasarahinta
7 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och bronserad. Dekor av lagerhängen. Märkt PW under krona. Höjd 87, bredd 38 cm.

Renoverad, krön med skada, glas med folieringsskador.