72
110893

DÉCOUPURER, 4 st. Sydeuropa 1700-talets andra hälft - omkring 1800. 28,5x22 cm vardera.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Polykroma applikationer och bemålning av två eleganta yngre personer och två äldre påvra personer. Antika bronserade ramar.

Minor stains and damages. Partly damaged frames.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift: Rafael Gordon de Mitjana (Malaga 1869-Stockholm 1921), siste manlige ättlingen av släkten de Mitjana.