72
110893

DÉCOUPURER, 4 st. Sydeuropa 1700-talets andra hälft - omkring 1800. 28,5x22 cm vardera.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Polykroma applikationer och bemålning av två eleganta yngre personer och två äldre påvra personer. Antika bronserade ramar.

Minor stains and damages. Partly damaged frames.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift: Rafael Gordon de Mitjana (Malaga 1869-Stockholm 1921), siste manlige ättlingen av släkten de Mitjana.