Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
804
122719

MATBORD MED FYRA STOLAR, Sverige 1930-tal.

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Alm, detaljer av mahogny, metallinläggningar i band, bordet med förgyllda tassar. Runt bord med centrakfot, stolar med stoppad sits och rygg, rygg med svängda sidor och fyrsidiga ben. Bordets diameter 114 cm, höjd 72 cm.

Smäre slitage. (5)