Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
946
129549

SERVIS, 55 delar, porslin. "Tulpan", Alf Wallander, 1900-talets början.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
19 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vitt gods med blåmålad reliefdekor av tulpaner. Bestående av 18 mattallrikar, 9 djupa fat, 11 mindre assietter, 9 större assietter, 5 serveringsfat, såssnipa, karott med lock, skålfat.

Karott med lagat lock, ett serveringsfat med nagg.