1066
105853

BLUS, Emilio Pucci

Lähtöhinta
600 SEK
52 EUR
55 USD
Vasarahinta
600 SEK
BLUS, Emilio Pucci

Siden. Etikettmärkt "Emilio Pucci Florence - Italy made in Italy". Inköpt hos Margot Fallai i Göteborg på 1960-talet. Enligt etikett storlek 14 (motsvarar ungefär dagens storlek 36). Rygglängd 65,5 cm, ärmlängd 44 cm, bystmått 94 cm.

Fläckar samt slitage. Några sömmar öppna.