1078
140347

JACKA, Courrèges, sent 1960-tal.

Lähtöhinta
1 500 SEK
143 EUR
163 USD
Vasarahinta
2 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Svart lack med vita detaljer. Kort modell med ståkrage och tryckknappar. På bröstet infälld logotyp "ac". Helfodrad. Enligt etikett storlek 8 (fransk, motsvarar dagens 34/36). Etikettmärkt: "courrèges paris made in france modele/style 25500". Rygglängd 49, ärmlängd 39, bystvidd 45 cm.

Slitage, torkad.