1124
100297

KAVAJ, Istante/Versace 1980/1990-tal.

Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Vasarahinta
2 000 SEK

Kraftigt mönstrad kavaj i blusmodell i rött svart och guld. Enligt etikett italiensk storlek 44/10 (motsvarar ungefär dagens 38). Etikettmärkt: "istante MADE IN ITALY". Rygglängd 57,5, ärmlängd 44, bystvidd 94 cm.

Obetydligt slitage.