1173
110045

LÅNGKLÄNNING, Marimekko, 1970-tal.

Lähtöhinta
500 SEK
44 EUR
46 USD
Vasarahinta
400 SEK

Polyester. Svart med vågmönster i vitt. Knäppt framtill med fyra silverfärgade tryckknappar. Enligt etikett storlek 38. Etikettmärkt: "marimekko SUOMI-FINLAND". Rygglängd 137,5, bystvidd ca 84 cm.

Visst slitage.