1190
106931

LÅNGKLÄNNING, 1930-tal.

Lähtöhinta
1 000 SEK
96 EUR
108 USD
Vasarahinta
1 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
LÅNGKLÄNNING, 1930-tal.

Svart med glaspärlsbroderier på axlar och ärm. Draperad V-ringning, smal ärm med knappavslut, vidare kjol. Dold dragkedja i sidan. Storlek motsvarande ungefär 38. Rygglängd 148, ärmlängd 40, bystvidd 88 cm. Underkjol medföljer.

Visst slitage. Mindre bortfall av pärlor.