1217
99913

LÅNGKLÄNNING, Saks Fifth Avenue, 1960-tal.

Lähtöhinta
1 000 SEK
87 EUR
91 USD
Vasarahinta
1 600 SEK

Rosa chiffong med spetsliv i rosa, guld och silver. Ärmslut med glaspärlor. Fodrad från byst. Löst skärp. Etikettmärkt på lös etikett: "Saks Fifth Avenue". Storlek motsvarande ungefär 38. Rygglängd 133, ärmlängd 38, bystvidd 90cm.

Visst slitage.Skärp med fläckar.