Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
1217
99913

LÅNGKLÄNNING, Saks Fifth Avenue, 1960-tal.

Lähtöhinta
1 000 SEK
96 EUR
108 USD
Vasarahinta
1 600 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Rosa chiffong med spetsliv i rosa, guld och silver. Ärmslut med glaspärlor. Fodrad från byst. Löst skärp. Etikettmärkt på lös etikett: "Saks Fifth Avenue". Storlek motsvarande ungefär 38. Rygglängd 133, ärmlängd 38, bystvidd 90cm.

Visst slitage.Skärp med fläckar.