212
136683

LJUSSTAKAR, två stycken. Blybergs- och Gammalklittporfyr, samt tenn.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Vasarahinta
3 000 SEK

Märkta undertill "PER 1933 ÄLVDALSPORFYR PONTUS 1883 TENNGJUTNING" samt i mitten står det "Liljefors". Höjd 16,5 cm.

Delvis bearbetad porfyr, nagg, lagningar.