LJUSSTAKAR, två stycken. Blybergs- och Gammalklittporfyr, samt tenn.
Märkta undertill "PER 1933 ÄLVDALSPORFYR PONTUS 1883 TENNGJUTNING" samt i mitten står det "Liljefors". Höjd 16,5 cm.
Delvis bearbetad porfyr, nagg, lagningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui