232
137087

Johann Ludwig Aberli

(Ruotsi, 1723-1786)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Vasarahinta
1 600 SEK
Johann Ludwig Aberli
(Ruotsi, 1723-1786)

"Vûe de Lausanne"; "Vûe du Village et du Lac de Brientz"; "La Vallé Oberhasli" (3)

3 handkolorerade etsningar (en etsning utförd av Balthasar Anton Dunker efter Aberli). Ca 24 x 37,5 cm. Gamla mahognyfanerade ramar (Karl Johan).

Ej examinerade ur ramar. Missfärgade, smärre fläckar, mindre defekter. En ram saknar glas.