234
135909

Carl Larsson

(Ruotsi, 1853-1919)
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Vasarahinta
3 800 SEK
Carl Larsson
(Ruotsi, 1853-1919)

"Lisbeth spelar teater"

Etsning (II état av II), 1909, signerad med initialer. 11,8 x 16,3 cm.

Ej examinerad ur ram. Kraftigt gulnad, fläckar.

Kirjallisuus

Hjert & Hjert 69.