322
138597

SALONGSGRUPP, sju delar. 1800-tal, möjligen Baltikum.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Bestående av ett par karmstolar, fyra stolar och ett salongsbord med delbar skiva. Mahognyfaner och mahognybonat trä. En senare oarbetad iläggsskiva medföljer. Snidad dekor. Bordets längd 118, bredd 89, höjd 72,5 cm. Iläggsskivans längd 64,5 cm.

Lagningar.