Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
325
136503

SYBORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med mahogny och lönn. Rektangulär skiva. I sargen låda. Fotkryss. Inläggningar av blommor och urnor. L 56,5, b 37, h 76.

Slitage, fanérskador. Mindre lagning.