LJUSKRONA, för 24 ljus. Oscariansk, 1800-talets andra hälft.
Stomme av förgylld gulmetall behängd med prismor. Höjd 122, diam 74 cm.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui