456
139971

KAFFEKANNA, tenn. Per Johan Mattsson, Mariestad 1835.

Lähtöhinta
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Vasarahinta
1 600 SEK

Cylindrisk form med rak pip. Svarvat trähandtag med benknopp. Höjd 19,5 cm.

Lagningar, obetydliga bucklor.

Täydennyslista

Bucklorna är obetydliga.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Janssons samling.