Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
456
139971

KAFFEKANNA, tenn. Per Johan Mattsson, Mariestad 1835.

Lähtöhinta
1 200 - 1 500 SEK
114 - 142 EUR
130 - 163 USD
Vasarahinta
1 600 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Cylindrisk form med rak pip. Svarvat trähandtag med benknopp. Höjd 19,5 cm.

Lagningar, obetydliga bucklor.

Täydennyslista

Bucklorna är obetydliga.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Janssons samling.