527
143185

KANDELABRAR, ett par, för sju ljus. Trol Frankrike, 1800-tal.

Lähtöhinta
10 000 SEK
887 EUR
926 USD
Vasarahinta
9 500 SEK

Förgyllda metall. Blad- och druvdekor. Trepassformad fot med lejonhuvudsdekor och infällda medaljonger med Jesusmotiv. Höjd 109 cm.

Vissa dekordelar samt en ljusarm saknas.