579
141145

BORD. NK:s verkstäder 1920-30-tal.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Vasarahinta
6 500 SEK

Rund fanerad skiva med kant av palisander. Underrede av bonad björk. Märkt med metallplatta NORDISKA KOMPANIET R34488-20330. Diameter 95, höjd 65 cm.