122769

Roberto Matta

(Chile, 1911-2002)
Lähtöhinta
7 000 - 9 000 SEK
621 - 799 EUR
648 - 833 USD
Vasarahinta
5 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Roberto Matta
(Chile, 1911-2002)

"Vivante mortalite"

Svit om 7 etsningar med färgakvatint, 1973, samtliga signerade 73/100.30 x 21,8 cm.

6 etsningar med ljusa fläckar i marginalen, 1 etsning kraftigt gulnad och med fläckar.

Kirjallisuus

Sabatier 344-350.