61
131513

Adolf Julius Berg

(Ruotsi, 1820-1873)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Vasarahinta
6 400 SEK
Adolf Julius Berg
(Ruotsi, 1820-1873)

Kyrkoruin med figurstaffage

Signerad Berg och daterad 1842. Duk 29 x 35 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.