652
142651

SKÅP, trä. Kina, 1900-talets första hälft.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Vasarahinta
50 000 SEK

Två lådor samt hyllplan bakom dörrar, rikt skuren dekor av drakar mot molnformationer. Höjd 97, bredd 86,5 samt djup 48 cm.

Slitage.