89
128717

MATBORD. 1800-tal.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
MATBORD. 1800-tal.

Fanerat med mahogny. Runt tvådelat. Svarvade ben på fottrissor. Dekor av pärlstav.Två senare iläggsskivor medföljer. Total längd (72+59,5+59,5+72), bredd 146,5, höjd 77 cm.

Senare skiva, lagning.