Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
107
148277

A Rococo secretaire.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
760 - 950 EUR
872 - 1 090 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
A Rococo secretaire.

Fanerad med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Svängd form. Två lådor. Lådinredning bakom profilerad skrivklaff. Bredd 96, djup 57, höjd 95 cm. Nyckel medföljer.

Partly later lock, damages and restores to veneer.