146
156483

A Japanese tray from the time around 1900.

Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Vasarahinta
2 500 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74

Svart lackerat trä med bladslingor i rött och guld samt inläggningar av porslinsplaketter. Längd 87,5 cm, höjd 50,5 cm.

Lagningar samt skador.