475
175631

A Gustavian mirror by N. Meunier.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Vasarahinta
10 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och bronserad. I ramen infällt spegelglas. Krön med dekor av blommor och festonger. Signerad NM, samt med Stockholms hallstämpel 1775 (?). Höjd 138, bredd 60 cm.

Altered, with later parts.