477
175639

A Swedish Empire sofa.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Vasarahinta
9 000 SEK
A Swedish Empire sofa.

Fanerad med björk. Beslag av förgylld mässing. Snidade bronserade tassfötter. Längd 247 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift Svindersvik.