527
174513

A Swedish Rococo commode.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Vasarahinta
Ei myyty
A Swedish Rococo commode.

Fanerad med plommon och alm. Beslag av mässing. Tre lådor. Längd 130, bredd 55, höjd 82,5 cm. Nyckel medföljer.

Partly later mountings. Damages by the lock.

Alkuperä - Provenienssi

Fam. Wertmüller och Hårleman.
Bok om familjen Wertmüller medföljer.