730
175743

An 'Amaryllis' pate-de-cristal green and turqiose vase by Daum, contemporary make, signed and numbered. Certificate and perfume enclosed.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74

samtida produktion. Pate-de-cristal, grönturkos glasmassa, i form av blomstänglar i relief. Signerad och numrerad 53/375. Höjd 58 cm. Parfym samt certifikat medföljer.

Insignificant chips, possibly from firing.