531
192963

A Swedish silver sugarbowl with cover, P.Åkerman, Stockholm 1784.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 110 - 1 380 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Rund slät på indragen fot. Pärlstavsdekor. Raka hänklar. Toppigt lock med krönande kotteknopp. H 20.

Repor. Slitage.