310
220910

A pair of Régence-style circa 1900 armchairs.

Lähtöhinta
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Lisätietoja ja kuntoraportit
Christopher Stålhandske
Tukholma
Christopher Stålhandske
Asiantuntija matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö
+46 (0)708 19 12 58

Förgyllda och bronserade. Stoppad rygg och sits. Bockfötter. Snidad dekor av blad- och musselformationer.

Slitage, sprickor, bortfallen förgyllning