335
224888

A pair of plastic chairs by Charles and Ray Eames.

Lähtöhinta
3 000 SEK
265 EUR
276 USD
Vasarahinta
6 500 SEK

Grå glasfibersits på kromade ben.

Some wear, minor scratchsmarks

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift inköpta på Nordiska Galleriet på 1960-talet.